Лікар ортопед-травматолог
Горобець Роман Миколайович
Мова Language Язык

Лікування переломів кісток та остеосинтез



Кожна травма має свої особливості та потребує індивідуальний підхід. Тактика лікування та алгоритм дій при переломах кісток залежать від типу перелома, супутніх захворювань, способу життя та віку пацієнта,  фізіологічних особливостей його організму. Переломи кісток бувають закриті та відкриті,  травматичні та патологічні, в залежності від локалізації  та механізму травми: внутрішньосуглобові, епіфізарні, метафізарні, діафізарні, компресійні, гвинтоподібні і т.д. Симптоми та ознаки перелому кістки: біль при навантаженні на  травмовану ділянку, набряк, наявність гематом, вкорочення кінцівки та деформація, патологічна рухливість, обмеження рухів у суміжних суглобах, крепітація та біль при пальпації. Підтвердити діагноз можна додатковими методами обстеження: рентгенографія, комп'ютерна томографія, магніторезонансна томографія.

Переломи кісток лікуються консервативним та оперативним шляхом. Консервативне лікування передбачає закриту репозицію та іммобілізацію уламків пов’язкою (гіпсовою, полімерною, м'якою) або ретенцію методом скелетного витягу. Оперативне лікування переломів кісток, що дозволяє відновити анатомію сегменту- остеосинтез.

fracture treatment, osteosynthesis pilon, doctor Roman Gorobets

Остеосинтез- це оперативне втручання, що передбачає репозицію та фіксацію уламків імплантами. Виконується при непоправимому зміщенні, інтерпозиції м'яких тканин, незрощенні кісток та у випадках, коли є загроза розвитку компартмент синдрому або пошкодження судин та нервів уламками кістки. Відносним показом до оперативного лікування є бажання пацієнта прискорити процес консолідації та відновлення. Основним методом оперативного лікування переломів є остеосинтез.

лікування перелому шийки стегна лікар Горобець

Уламки кісток при остеосинтезі фіксуються механічними конструкціями та імплантами (пластинами, гвинтами, інтрамедулярними стержнями, шпицями, дротом). Основною перевагою цього методу лікування є збереження функціональної рухомості кінцівки та найближчих суглобів в період зрощення, прискорення консолідації та відновлення опорної функції кінцівки. Загальноприйняті принципи остеосинтезу - стабільність (нерухомість уламків, що створює умови для зрощення кісток) та функціональність (можливість рухати кінцівкою, при цьому зберігається кровопостачання, попереджається розвиток контрактури, атрофії м'язів).

лікування переломів плечової кістки - остеосинтез, лікар Горобець

У випадках, коли остеосинтез неможливий через дефект тканин або коли уламки втрачають кровопостачання (як наприклад при субкапітальних переломах шийки стегна, переломах голівки плеча, променевої кістки) показане ендопротезування обо видалення фрагментів.

Головними напрямками розвитку остеосинтезу є мінімізація оперативних втручань, малоінвазивність, зменшення крововтрати та тривалості операцій.

лікування переломів передпліччя- остеосинтез, лікар Горобець

Одним з розповсюджених методів фіксації є блокований остеосинтез. Це пластини з кутовою стабільністю та блоковані інтрамедулярні стержні.




   
  Telegram  
 Facebook  
 Instagram